Paní Spilková není jediná, po níž policisté pátrají. Podle posledních dostupných údajů je jenom v Kraji Vysočina 174 hledaných. Devatenáct z nich je pohřešovaných. „Další jsou hledaní převážně kvůli soudně vydaným příkazům, protože je potřeba vědět místo jejich pobytu, nebo v šestnácti případech hledáme lidi v souvislosti s dodáním do výkonu trestu odnětí svobody,“ informovala Čírtková.

Loni policisté v Kraji Vysočina vyhlásili pátrání po 754 lidech, což je méně než v roce 2019. Nalézt se jich podařilo 615. „V uvedené statistice se však nepromítají případy, kdy je osoba policií vypátrána ještě před zavedením záznamu do příslušné pátrací databáze,“ vysvětlila Čírtková.

Vrtulník, který má na sobě kamufláž vetřelce, nyní opravují ve státním podniku LOM v Praze.
V Náměšti se ukrývá Vetřelec. Vrtulník jako ze sci-fi míří do Prahy na generálku

Po některých osobách na Vysočině ale policisté pátrají dlouhodobě. Nechtěným rekordmanem je v tomto směru Pavel Vorlický, který je hledaný od dubna roku 2005.

Údaje z policejní evidence nabízí také info o pátrání po dětech. Dle posledních informací se jich hledalo třicet pět, ve všech případech to byly děti s nařízenou ústavní výchovou. „Důvody jejich zmizení byly různé – nejčastěji se jednalo o útěky z domova, kdy se děti snažily řešit nějaké své problémy, s nimiž si nevěděly rady. Většina pátrání skončila šťastně a rodiče se se svými dětmi shledali,“ uzavřel nadpraporčík David Linhart.