Jediné východisko, které viděla jako reálné, byl předvánoční prodej v Třebíči. Ta na uzavření vánočních trhů reagovala zpřístupněním prostor v Malovaném domě a v Předzámčí. Zde stánkaři mohli své zboží dál prodávat, byť o vánoční atmosféře se zde příliš mluvit nedalo. „Ale díkybohu aspoň za to. U nás v Pelhřimově nic takového nebylo, tak jsem jezdila do Třebíče. Jsem ráda, že ta vyšla drobným prodejcům vstříc a že si můžu takhle vydělat aspoň na sociální a zdravotní pojištění. Tržby se ale oproti běžné předvánoční době propadly i tak o dobrých sedmdesát procent,“ uvedla Alena Hermannová.

Nikolas Tilkeridis prodává kapry v Třebíči už čtvrtým rokem.
Šupinatá nádhera. V Třebíči zahájili předvánoční prodej kaprů, podívejte se

Možnost prodávat své výrobky využilo i třebíčské sdružení Vrátka, které pomáhá handicapovaným. „To víte, že bychom rádi prodávali na vánočních trzích pod kostelem svatého Martina. Tam to má tu pravou atmosféru. Ale jsme rádi, že se otevřelo aspoň tohle,“ zamyslela se Marie Tomšíková z Vrátek.

Dnes (21. prosince – poznámka mkm) možnost nákupu vánočního zboží v Malovaném domě a v Předzámčí končí. Pokud tedy ještě sháníte nějaké dárky či chcete jejich prodejce podpořit, máte poslední možnost.