Ne tak pro trojici týpků. Osloví špatnou češtinou posledního zaměstnance, co ještě slouží, jdou s ním do jeho umouněného kanclíku a věci dostávají spád. Chytají postaršího muže, udeří s ním hlavou o stůl u protější zdi, do obličeje mu stříknou jakousi dráždivou látku, berou pokladnu a mizí.
Zraněný volá na policii, rozbíhá se vyšetřování. Tři výtečníci nebyli maskovaní. Jaký měli násilníci přízvuk, kriminalisté nesdělili.

„No já vůbec nevím, co se tam dělo. Policajti mi řekli, že můj zaměstnanec leží s šokem a oteklou pusou v třebíčské nemocnici a prachy jsou fuč,“ uvedl jihlavský majitel sběrny Karel Šuta.

Agresoři obrali Šutu o osmdesát tři tisíc korun.

Prázdná pokladnička pak ležela u schodiště, jež spojuje ulici Sucheniovu a Kanciborek.
„Už mě v této provozovně okradli loni. To přes noc někdo vypáčil zámek a odnesl hotovost. Teď udělám jednu věc. V té malé kanceláři bude stůl tak, aby zaměstnanci byli vždy čelem k zákazníkům a dveře vybavím koulí,“ nastínil řešení majitel.

Třebíčská policie se ústy své mluvčí Marcely Lavické obrací na veřejnost:„Žádáme občany o pomoc při pátrání po pachatelích tohoto loupežného přepadení, jež se odehrálo ve čtvrtek 24. dubna mezi čtvrtou a půl pátou odpoledne. Jakékoliv bližší informace k popisu tří nemaskovaných mužů nechť sdělí na nejbližší policejní služebně nebo přímo na lince 158.“