Dvaatřicetiletý muž je obviněný z šesti krádeží, kterých se měl dopustit od konce července do prosince. Dvakrát měl sebou jako komplice stejně starou ženu. „Sám se muž vloupal do řadové garáže, novostavby rodinného domu a zemědělského objektu. Z garáže si odnesl nářadí a z novostavby kabely, křovinořez a vrtáky,“ vyjmenovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Zloděj za sebou nechal v Brtnici a okolí téměř půlmilionovou škodu.
FOTO: Traktůrek i dětskou čtyřkolku. Zloděj z Třebíčska ukradl vánoční dárek

Společně se ženou vnikli opakovaně do skladu jedné společnosti, přičemž při jedné krádeži způsobili škodu za více než čtyři sta tisíc korun. „V první polovině prosince si totiž ze skladu odnesli drtič stavební suti, dopravník a obklady,“ vysvětlila mluvčí.

Chytit podezřelého se policistům povedlo minulý týden v katastru Rudíkova. Večer se tam vloupal do skladu. Ukradl několik balení obkladů, které vynesl ven. „Před policisty se muž maskovaný kuklou pokusil ještě ujet na elektrokoloběžce s připojenou kárkou, úspěšný ale nebyl a velmi rychle skončil s pouty na rukou,“ popsala Kroutilová. Nedaleko muži zákona vypátrali zaparkovanou dodávku, kterou muž přijel.

Oba obvinění už byli v minulosti soudně trestáni. Žena si odpykala i nepodmíněný trest odnětí svobody ve věznici. „Byli obviněni z přečinu krádeže, přičemž činem byla způsobena větší škoda, a dále přečinu poškození cizí věci,“ řekl vedoucí oddělení obecné kriminality Milan Špaček. Za trestnou činnost hrozí oběma obviněným trest odnětí svobody až na pět let.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Mezi Velkým Meziříčím a Třebíčí se řidiči zdrží, začínají opravy u Trnavy

Zdroj: Deník/Milan Krčmář