Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zkratkou se valí auta

Třebíč – Neutěšená situace panuje v třebíčské chatové a zahrádkářské oblasti Poušov, kudy si zkracují cestu řidiči, snažící se vyhnout zácpě v centru města. Na velmi úzké komunikaci se dvěma mostky, na něž se vejde jen jedno auto, je frekventovaný provoz, stejně jako ve středu města. V něm se proplétají cyklisté a pěší. Město letos konečně začne část trasy řešit.

20.8.2010
SDÍLEJ:

Sto třicet šest aut projede Poušovem za hodinu; to je více než dvě auta za minutu. Úzká silnice není na takový provoz stavěná.Foto: Radek Blažek

„Už by s tím město mělo něco začít dělat. Potřeba je především rozšířit silnice a zbudovat chodníky. Jezdím tudy na kole každý den. Když jedete od Kuchyňky dolů do Poušova, to je provoz jako na Václaváku,“ svěřil se důchodce Jan Ščuka, jehož Deník zastihl při cestě na poušovskou zahrádku.


„Provoz tu je potřeba zklidnit. Co s tím, to opravdu nevím. Variant už bylo hodně, v krátkém horizontu je to neřešitelné,“ zamýšlel se Miroslav Dvořák z Třebíče, rovněž projíždějící Poušovem na kole. „Hodila by se tu cyklostezka, ale vím, že by to byly problémy s majiteli pozemků. Něco by to vymyslet rozhodně chtělo pro pěší a cyklisty, protože je to spojka vedoucí od Týna a Hájku a všechna auta jezdí většinou tudy. Provoz se tu neustále zvyšuje,“ tvrdil Dvořák.


Téhož názoru je Jarmila Lavická, denně zde pobývající na zahrádce. „Bylo by dobré, kdyby se to řešilo. Nemám ale tušení jak. Jestli by pomohl obchvat nebo něco jiného, nevím,“ řekla.


Deníku vylíčila číhající nebezpečí, jehož je každodenně svědkem: „Často vídávám, jak tady z cesty napojené na nedaleko končící cyklostezku vyjíždí na silnici před mostkem u rybářů na kolech rodinky s dětmi.


Trnu, když vidím, jak nic netuší o provozu na silnici, na niž najíždí. A vlastně nemají na ni ani pořádný výhled.“


Nehody se Poušovu naštěstí vyhýbají


Mluvčí třebíčské Policie ČR René Novotný k dopravní situaci v Poušově uvedl: „V roce 2009 jsme zaznamenali v Poušově pouze jednu dopravní nehodu. Letos žádnou. V roce 2005 tam bylo uděleno pět blokových pokut a v roce 2009 tři blokové pokuty.“


A jak se k nepříjemné dopravní situaci staví město?


„Už máme územní rozhodnutí a čekáme na stavební povolení. Zatím půjde pouze o přeložky sítí od křižovatky u Kuchyňky směrem dolů k mostku, pokračovat na nich by se mělo i v příštím roce,“ prozradil starosta Ivo Uher. Vše bylo prý náročné už kvůli zhruba šedesátce vlastníků garáží v horním úseku.


Na rozšíření silnice ale finance nezbývají. Jen úpravy u poušovského mostku s dřevěným povrchem jsou vyčísleny na 30 milionů korun. „To už bude záležet na nových zastupitelích, zda finance schválí,“ mínil Uher.

Autor: Eva Bártíková

20.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Muž s mačetou vnikl do domu své bývalé přítelkyně

Náměšťsko - S mačetou vnikl násilím do domu své bývalé přítelkyně jednatřicetiletý muž z Uherskohradišťska. „Před jedenáctou hodinou večer přišel k jejímu domu a dožadoval se vstupu. Když to žena odmítla, vykopl uzamčené dveře, vnikl do domu a místnosti prohledával,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení