Nevšední má být nejen výtvarným pojetím a obsahem, kdy se čtenáři naučí v každém příběhu „živý“ recept. Neobvyklý je rovněž způsob, jak publikaci autorky plánují vydat.

„Spustily jsme takzvanou crowdfundingovou kampaň,“ říká Fišerová. Jakým způsobem funguje? Na webových stránkách www.hithit.com jsou o projektu pod odkazem „Pohádky s recepty Živý princ“ veškeré informace a možnost nahlédnout do knihy.

Autorky se snaží tímto způsobem sehnat co nejvíce předplatitelů, aby získaly peníze na výrobu knížky předem. Na stránkách projektu je zveřejněná cílová částka 220 tisíc korun, zatím se vybralo 20 procent, jeden kus stojí 400 korun včetně poštovného a zájemci si mohou předplatit i limitovanou edici knihy, jejíž součástí je ochutnávka superpotravin. Dosud projekt podpořilo 54 lidí. Když se potřebnou sumu nepodaří získat, dostanou předplatitelé peníze zpět. Autorky však doufají, že nápad dotáhnou do konce.

„Kniha bude poměrně náročná na výrobu. I proto si ji vydáváme samy. Do toho se nakladatelství zpravidla nemají chuť moc pouštět. Navíc při spolupráci s nakladateli jsou autoři nuceni ke kompromisům a to my nechceme,“ podotkla Fišerová. Uvnitř publikace budou například vložené menší knížečky s recepty, stošedesátistránkové dílo bude svým způsobem interaktivní.

Blanka Fišerová už na webových stránkách projektu odpovídá na často kladené dotazy. Například zda půjde o veganská či vegetariánská jídla. „Autorkou receptů je Zuzana Lužná, která se věnuje živé stravě i popularizaci zdravého způsobu stravování. Recepty neobsahují suroviny živočišného původu, až na jednu výjimku, kterou je domácí včelí med," vysvětluje. Projekt podle jejích slov vzniká z úcty k přírodě a z lásky k dětem.

Stejným způsobem už Blanka Fišerová nedávno vydala knihu pohádek O Holčičce s kouzelnýma nohama, která na podzim letošního roku vyšla ve druhém vydání díky nakladatelství Albatros.