V žádosti o dotaci hrála velkou roli připravenost projektu. „Úspěšní a podpořeni byli jen ti, kteří už měli vybraného dodavatele a podepsanou smlouvu. Za to jsou speciální body,“ vysvětlil Pacal s tím, že město zatím nehází flintu do žita. „Nově byla vypsána další výzva, do které jsme se okamžitě přihlásili. Dodavatele i smlouvu už v současné době máme, tudíž se můžeme účastnit dalšího záměru, který Národní sportovní agentura prostřednictvím svého programu vyhlásila,“ doplnil starosta.

Dotace z NSA přitom není nijak zanedbatelná, hraje se v ní o desítky milionů korun. „Z Národní sportovní agentury lze získat dotaci až čtyřicet milionů korun,“ uvedl již dříve Pacal.

Další významnou položkou, se kterou město počítá, je také příspěvek ze strany Kraje Vysočina. Kvůli této dotaci však před několika dny došlo k roztržce mezi městem a hejtmanstvím. Třebíčská radnice totiž předpokládala, že z kraje poputuje na stadion více peněz. Namísto sedmnáctiprocentní podpory, tedy více než osmdesáti milionů korun, bude dotace zřejmě jen jedenáctiprocentní. Krajský příspěvek tak bude činit jen necelých šedesát milionů. O konečné podobě tohoto příspěvku rozhodnou krajští zastupitelé na začátku května.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Reklama na zastávce v Třebíči předmětem sporu. Naštvaný cestující zvažuje petici

Zdroj: Deník/Milan Krčmář