Práce na zvelebení zimního stadionu pokračují

Aktuálně jsou dodělány vnitřní omítky a betonové patky, na kterých bude stát tribuna. Šest pracantů momentálně pracuje na budování základů pro sociální zařízení, jež bude pod zmiňovanou tribunou. Tu tvoří železobetonová konstrukce vysoká necelých pět metrů. Ve finále pojme osm až devět stovek diváků.

Letošní fáze stavebních prací bude stát okolo šesti a půl milionu korun. Jen záchodky pod tribunou vyjdou na půl druhého milionu. Jejich dokončení je ale nutné. „Pokud chceme zimák provozovat, musíme mít i razítko hygieniků,“ upozornil starosta Budějovic Vlastimil Bařinka. Tamní radnice peníze na sociální zařízení získala z dražby mateřské školky ve Vescích a z prodeje plynárenského zařízení plus přípojek v Budějovicích, Lažínkách a opět Vescích.

„Máme zažádáno o dotaci. Pokud nějaké peníze přijdou, rádi bychom z nich dokončili úpravu vnějších prostor, mám na mysli například parkovací místa,“ uvedl starosta.

Součástí provozu zimního stadionu je i rolba. Tu měli Budějovičtí dříve v pronájmu. „Ten byl ovšem drahý, pořídili jsme si tedy vlastní. Už je na místě,“ prozradil starosta Bařinka. Cena? Dva miliony korun. „Máme ji na leasing,“ dodal. Je nutné podotknout, že si na ni Budějovičtí sami ve veřejné sbírce přispěli částkou víc jak sedmdesát tisíc korun.

A ten avizovaný konec října? „Se stavební firmou máme nasmlouvaný termín na 15. října. Od tohoto termínu by měl být stadion veřejnosti i hokejistům k dispozici,“ uvedl na pravou míru slova stavebních dělníků starosta Moravských Budějovic Vlastimil Bařinka. Nechme se tedy překvapit.