V almanachu k 50. výročí celostátní přehlídky Loutkářská Chrudim, je jeho jméno zapsáno výrazným písmem a nejen tam. Pohádky, které Zdravíčko za 50 let existence odehrálo, shlédlo na desítky tisíc dětí a nejen na Třebíčsku.

Během let se v souboru vystřídalo přes 140 herců. Nastudovali přes sto her, odehráli bezpočet repríz. S železnou pravidelností se Zdravíčko účastnilo nejen Loutkářské Chrudimi, kterou i několikrát vyhrálo, ale i Třebíčského loutkářského jara u jehož zrodu nestál nikdo jiný než Miloš Blaha. Od počátku byl i jeho ředitelem. V loňském roce pomyslnou štafetu Zdravíčka převzal soubor Jaroslava Dejla 3+1 Zdravíčko.

„Zdravíčko bylo především divadlem pro nejmenší a Miloš Blaha byl jeho hnací silou. Dokázal hrát, režírovat i vyrábět loutky. Byl motorem celého souboru a podařilo se mu vytvořit partu lidí, která se ráda setkávala i mimo jeviště,“ zavzpomínala Stanislava Štěpánková, dlouholetá spoluorganizátorka Třebíčského loutkářského jara.


Poslední rozloučení s doktorem Milošem Blahou proběhne 6. listopadu v 11 hodin v obřadní síni Nového hřbitova v Třebíči – Týně.