Do Třebíče by měl prezident dorazit kolem čtvrt na dvě odpoledne. Jako první bod má na programu setkání s představiteli města.

„Hlavu státu musíme patřičně přivítat. To setkání bude především zdvořilostní. Volné konverzační téma může být jakékoli. Když se budeme bavit o Třebíči, tak se mu určitě zmíním, co nás trápí, a co naopak funguje. Ale já si nemyslím, že by prezident republiky dokázal ovlivnit politiku státu vůči městu Třebíči," řekl starosta Třebíče Pavel Heřman.

Dar od výtvarníka

Prezident se v Třebíči podepíše do pamětní knihy, na prapor města přibude pamětní stuha a hlava státu převezme dar od města. „Má to být trochu překvapení, tak jen naznačím, že to bude dar místní provenience zpracovaný míst-ním výtvarníkem," dodal Heř-man.

Prezident Miloš Zeman se však nesetká pouze s vedením místní radnice. Pět minut před druhou hodinou odpolední je naplánováno setkání s občany Třebíče na Karlově náměstí.

Jeho další kroky povedou na třebíčský zámek. Tam čekají prezidenta jednání i zakončení celé návštěvy kraje. „Využijeme prostory krajského zařízení, které je nově opravené a velice důstojné. Proběhnou tam nějaká separátní jednání a tisková konference. Je to náš největší kulturní projekt za poslední dobu. My se s ním na tiskové konferenci pochlubíme a prezident tu informaci dosta- ne, ale procházka po expozicích součástí nebude," popsala mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.

Speciální program bude mít na Třebíčsku první dáma Ivana Zemanová. Ta přijede už ve středu po poledni do Moravských Budějovic. „První dáma navštíví v Moravských Budějovicích tamní léčebnu dlouhodobě nemocných," informovala Svatošová.

Prezident na Vysočinu přijede ve středu. Nejprve navštíví krajské město a Polnou, ve čtvrtek Pacov, Humpolec a Žďár nad Sázavou. Do Třebíče přijede v pátek přímo z Velké Bíteše.