Tělocvičná jednota Sokol v Želetavě slaví v sobotu sto let od svého založení.
Kromě sportovního František Luka ovlivnil i život společenský a kulturní, ta hned několika generacím obyvatel a na mnoho let.

„Jako důstojnou připomínku tohoto na svou dobu pokrokového činu jsme se rozhodli uspořádat náležité oslavy. Budou probíhat v sobotu 7. června na Sokolské zahradě v Želetavě,“ uvedla jedna z pořadatelek Miluše Hamerníková.

„Mimo členů místního Sokola, kteří vystoupí s tělocvičnými skladbami, se návštěvníkům představí hosté i z jiných míst Vysočiny.
Ke zpestření oslav přispějí například mažoretky z Batelova, moderní gymnastky z Telče, národopisný soubor Okřešánek z Okříšek nebo taneční soubor Motus z Třebíče.

Ze Želetavy to bude národopisný soubor Pomněnka, žáci základní školy předvedou aerobic a boxeři vystoupí se svou exhibicí.
Po dobu oslav bude zpřístupněna i výstava z historie Sokola od fotografií po vystavené dobové kroje. Návštěvníci se mohou těšit na bohaté občerstvení a připraveno je spousta her a zábavy i pro ty nejmenší. Od 20 hodin bude přímo v sokolské zahradě probíhat taneční zábava se skupinou Galenit. ⋌ (len)