První „podzimní“ vlna zdražování, z důvodu rostoucích nákladů, je za námi. Nahoru šlo vše – pečivo, mléčné výrobky i maso. Jen ale co jsme se stačili přizpůsobit, čeká nás vlna druhá. Ta ale nebude v režii dražších vstupních surovin, nýbrž v režii vyšší DPH.
„Od Nového roku se u potravin zvýšila sazba daně z přidané hodnoty z 5 procent na 9 procent,“ sdělila Zuzana Chocholová z oddělení komunikace ministerstva financí.

„Pracuji pro firmu, která prodává džus. Čím větší máme daň, tím menší je pak náš zisk. Jinak ze svého osobního pohledu mi to je celkem jedno, jíst přeci musíme všichni,“ uvedl Deníku Jiří Wasserbauer ze Záborné na Polensku.
Výrobci se shodují, že ceny diktují velké řetězce a jejich podoba je dána vyjednáváním.

„Vyšší ceny surovin i vyšší DPH se u nás samozřejmě projevily. O kolik zdražíme, ale zatím nevím. Je to otázka jednání s řetězci,“ řekl Zdeněk Košek, ředitel jihlavské mlékárny Moravia. Stejnou odpověď obdržel Deník od Kosteleckých uzenin.

Podobně hovoří i pekaři. „Obchody zdražily až o 25 procent. Pekaři ale ceny nezvedli. To je důvod, proč si velké supermarkety mohou dovolit garantovat stávající cenu pečiva do března,“ míní Stanislav Musil, předseda podnikatelského svazu pekařů a cukrářů.

Z toho plyne, že druhá vlna zdražení se u většiny druhů potravin projeví až v březnu.
Zdražení zejména brání konkurence marketů. Pokud by totiž zdražil jeden dříve, ztratil by tím konkurenceschopnost. Prozatím nezvednou ceny ani restaurace. „Do března nechám ceny, jaké jsou, a pak uvidím,“ řekl Deníku Milan Mezera, majitel restaurace v Hodicích.