Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdravotní pojišťovna prodlužuje platnost průkazů

Třebíčsko - Pojištěnci České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP), kteří si ještě nestihli vyměnit průkazy zdravotního pojištění bývalé České národní zdravotní pojišťovny nebo Hutnické zaměstnanecké pojišťovny za nový průkaz, se nemusejí obávat, že by je v případě potřeby nikdo neošetřil.

4.1.2010
SDÍLEJ:

Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ilustrační foto.Foto: Wikipedie

Lékařská péče jim bude poskytnuta po Novém roce na základě starých průkazů, i když původně měly od roku 2010 přestat platit.


„Česká průmyslová zdravotní pojišťovna současně ujišťuje zdravotnická zařízení, že uhradí poskytnutou zdravotní péči za pojištěnce registrované u ČPZP, i když se prokážou původními průkazy,“ prohlásila mluvčí ČPZP Elenka Mazurová s tím, že novou průkazku ČPZP stále ještě nemá několik tisíc jejích pojištěnců.


Na starý průkaz už naposledy


„Ačkoliv jsme vynaložili maximální úsilí, abychom je kontaktovali, zatím se nám to nepodařilo. Je ovšem nezbytné, aby tito pojištěnci co nejdříve požádali o nový průkaz. Mohou o něj požádat na kterémkoliv kontaktním místě ČPZP nebo telefonicky na bezplatné lince call centra 800 810 000,“ uvedl marketingový ředitel pojišťovny Igor Dorčák.


Žádá také lékaře, aby tyto pacienty po ošetření upozornili na to, že při další návštěvě se již budou muset prokázat platným průkazem pojišťovny.
Obvodní lékařka z Okříšek Dagmar Miková si zatím žádného svého pacienta s nevyměněnou průkazkou nevšimla.


„Ono je to dáno i tím, že své pacienty prostě dobře znám a vlastně po nich při každé návštěvě průkazku nevyžaduji. Podle mého soudu už to musejí být naprosté výjimky,“ zmínila Miková.


Česká průmyslová zdravotní pojišťovna vznikla letos v říjnu sloučením Hutnické zaměstnanecké pojišťovny a České národní zdravotní pojišťovny. V České republice se tak na poli zdravotního pojištění objevil nový subjekt, jehož služby bude využívat na tři čtvrtě milionu pojištěnců, pocházejících především z Moravskoslezského kraje.


735 tisíc dopisů


„Od té doby zaměstnanci ČPZP rozeslali přibližně 735 tisíc dopisů s novými průkazy. Část se jich vrátila zpátky jako nedoručené. Tyto pojištěnce se pak pojišťovna snažila kontaktovat jinými dostupnými cestami, například telefonicky, pomocí krátké textové zprávy nebo prostřednictvím e-mailu,“ vysvětlila Mazurová. Podle jejího názoru jde pravděpodobně o klienty, kteří se přestěhovali a své kontaktní údaje neobnovili.


Vyhledávání majitelů starých průkazů nyní pokračuje na základě jiné evidence.


Pokud se sami obrátí na pobočku ČPZP nebo na call centrum a sdělí své kontaktní údaje, nová průkazka jim bude doručena na uvedenou adresu.

ČPZP, KÓD 205

POBOČKA V TŘEBÍČI
Komenského nám. 1342, vedle úřadu práce
Otevřeno:
Po 8:00-12:00, 13:00-16:00
Út 8:00-12:00, 13:00-15:30
St 8:00-12:00, 13:00-16:00
Čt 8:00-12:00, 13:00-15:00
Telefon: 568 422 515

MIROSLAVA CHLEBOUNOVÁ
HANA JAKUBCOVÁ

Autor: Hana Jakubcová

4.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení