"Na projekt, do kterého se zapojují lidé z celého světa, mě upozornila dcera. Před dvěma roky byly upleteny nebo uháčkovány první čtverce o velikosti 20 krát 20 centimetrů. Do Afriky odešleme dva balíky těchto upletených čtverců a prostředky na poštovné se budeme snažit získat dobrovolnými příspěvky dospělých na Cestě za zdravím,“ popsala ředitelka školy Jitka Rychlá.

Díky aktivitě rodičů, zaměstnanců školy a ochotných lidí nejen z Koněšína se podařilo shromáždit téměř sedm set čtverců, které v sobotu učitelky s dětmi společně připraví k odeslání. „Všem, kteří se do projektu zapojili, chci touto cestou poděkovat,“ vzkazuje ředitelka školy.

Charitativní aktivity školy oceňuje i starostka obce Hana Žáková „Je úžasné, že v dnešním uspěchaném světě si lidé našli chvilku a věnovali ji této práci, která pomůže dětem.“

Projekt Pletení pro Afriku bude v koněšínské škole pokračovat dalším ročníkem. Obětaví dobrovolníci mohou zasílat své výrobky na adresu školy nebo prostřednictvím žáků školy. Podrobné informace k projektu jsou na webových stránkách školy.