Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žďárskými prioritami jsou most i aquacentrum

Žďár nad Sázavou – Most na Klafar, aquacentrum, rekonstrukce autobusového nádraží nebo oprava inženýrských sítí na dvou hlavních žďárských náměstích. To jsou jedny z hlavních investičních akcí města naplánovaných pro rok 2011.

2.9.2010
SDÍLEJ:

Rekonstrukce bazénu při Základní škole Švermova a jeho rozšíření je jednou ze žďárských priorit pro rok 2011. Stejně tak by měla být spuštěna i výstavba mostu na Klafar. Foto: MÚ Žďár nad Sázavou

Zařazeny jsou do městského rozpočtu, o kterém již diskutovali žďárští radní. Ti se chtějí stejně jako letos držet při jeho vytváření spíše při zemi.
„Výdaje jsme ani nesnižovali, ani nenavyšovali. Dávali jsme pokyny všem odborům i našim příspěvkovým organizacím, aby se držely v částkách roku 2010,“ zdůraznila žďárská místostarostka a senátorka Dagmar Zvěřinová.

Bez provizoria

Žďárští se chtějí, kromě snahy zachovat příští rok podobný rozpočet jako letos - tedy ve výši zhruba 531 milionů a 576 tisíc korun, držet i dalších dvou zásad. „Především chceme konkrétní podobu rozpočtu schválit ještě letos, aby nemuselo být přistoupeno k provizoriu. Zatím se nám to vždy dařilo, nikdy se nám nestalo, že bychom třeba rozpočet schvalovali až v březnu příštího roku, jak je to běžné v mnoha dalších městech,“ nechal se slyšet žďárský starosta Jaromír Brychta. Poslední vytyčenou zásadou podle něj je, aby byl rozpočet opět vyrovnaný, tedy nikoliv deficitní.

A jaké výdaje by měly s městským rozpočtem v příštím roce zahýbat nejvíce? Jednou z největších investičních akcí bude bezpochyby most na Klafar. Stavba, která propojí nové žďárské sídliště Klafar a druhý břeh řeky Sázavy na místě stávajícího dětského dopravního hřiště, přijde na přibližně 115 milionů korun.

S jeho stavbou by měli Žďárští začít v příštím roce, dokončení je pak plánováno na rok 2012. S městskou kasou také důkladně zatřese dlouho očekávané aquacentrum, s jehož budováním se má ale s největší pravděpodobností začít ještě letos. „To se ale bude jednat pouze o zemní práce, hlavní část stavby se bude dělat v roce 2011, kdy by měly být aquacentrum a rekonstrukce bazénu dokončeny,“ podotkl Jaromír Brychta. Stále ještě není jasné, na kolik vlastně výstavba aquaparku přijde, výběrové řízení, během krátké doby již druhé, má být podle slov žďárského starosty ukončeno do říjnových komunálních voleb. Předpokládá se ale cena pohybující se kolem sto třiceti až sto padesáti milionů korun.

Autobusové nádraží

Dvacet milionů korun pak Žďárští z rozpočtu vydají na rekonstrukci autobusového nádraží. Ta měla být původně zrealizována již letos. „To ale nebyly vypsány příslušné dotační tituly, takže se dotaci pokusíme získat až v příštím roce,“ dodal Jaromír Brychta s tím, že s dotací doufají v padesátiprocentní snížení ceny.

V roce 2011 se ve Žďáře nad Sázavou chtějí pustit také do rekonstrukcí obou hlavních náměstí – Havlíčkova i Republiky. Inženýrské sítě pod povrchem jsou totiž již ve velmi špatném stavu, a na Havlíčkově náměstí se stará kanalizace již propadá. Po opravě inženýrských sítí pak centrum okresního města postupně čekají také změny vzhledu.
Přibudou mimo jiné nové lavičky, odpadkové koše, osvětlení, nejrůznější veřejná zeleň a další parkový inventář.

Autor: Jana Nedělková

Místo události:
2.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení