Oprava vozovky okolo náměšťského zámku začala minulý týden. Investorem akce je Kraj Vysočina, do jehož správy silnice spadá.

Povrch silnice byl značně poznamenaný tisícovkami kamionů a autobusů, které po tomto dálničním přivaděči ročně projedou. Frézování povrchu a následná pokládka nového koberce začíná těsně nad zátočinou U dubu a končí na křižovatce na Otradice. „Samozřejmostí bude i parkoviště u zámku, na kterém se nachází při závodě retardér u autobusové zastávky. Opraveno bude i 170 metrů svodidel před další zatáčkou Na stanech. Vysečení dřevin v diváckých prostorách bereme jako samozřejmost. Konec prací je naplánován na pondělí 2. května," ozná-mil Jiří Navrkal z organizačního týmu závodu Zámecký vrch Mann-Filter 2016. Co však pořadatelé nedokáží „nafouknout", jsou prostory parkoviště závodních strojů. „Tady prosíme všechny jezdce o maximální využití parkovacích míst," poznamenal Navrkal.

Mistrovství ČR a Maverick Rescue Euro Cup v závodech automobilů do vrchu Zámecký vrch Mann-Filter 2016 v Náměšti nad Oslavou se jede 7. 8. května.

„K dnešnímu dni je přihlášeno sto jezdců, závodní kamion, drift na nejvyšší úrovni, závod Kaipanů, okruhové Lamborghini, bohaté občerstvení a další doprovodný program," vyjmenoval Navrkal.