"Na Žďársku je neprůjezdná silnice první třídy mezi Novým Městem na Moravě a Bystřicí nad Pernštejnem a dalších 17 silnic třetí třídy," řekl dispečer krajských silničářů Milan Špejtek. Na Třebíčsku je uzavřena silnice první třídy mezi Telčí a Třebíčí a několik dalších vedlejších komunikací. Na Jihlavsku jsou podobné problémy mezi Novou Říší a Želetavou, na silnicích kolem Telče a mezi Horní a Dolní Cerekví.

Sněhová kalamita zastavila podle webových stránek Českých drah i provoz na železničních tratích mezi Novým Městem na Moravě a Bystřicí nad Pernštejnem na Žďársku a na trati 227 mezi Kostelcem u Jihlavy a Telčí.

"Kromě závějí působí problémy hlavně zapadlé kamiony, které zatarasí silnice a my se na místo nedostaneme s technikou," řekl Špejtek. Podle něj se nepřetržitě celou noc pokoušelo odstranit sněhovou kalamitu 127 sypačů, 32 nakladačů, 12 šípových pluhů, 168 radlic a čtyři sněhové frézy.

Na Vysočině je zataženo, na většině území sněhové přeháňky. Zejména na severu kraje je sněžení trvalejší. K večeru by měly srážky ustávat. Čerstvý severozápadní vítr dosahuje v nárazech rychlosti až přes 70 kilometrů v hodině.

U Hodic na Jihlavsku se po ránu srazil sypač silničářů s osobním autem, nehoda se obešla bez zranění.