Podle něj se jednání zúčastní jen vedoucí těch odborů, kterých se budou týkat body programu zasedání. Pro veřejnost radnice vyčlení místnost o patro výš.

K dispozici bude přímý přenos přes webovou aplikaci. „Kdo bude chtít reagovat, zapojí se do diskuze na dálku přes mikrofon,“ zmínil starosta.

Rouškomaty a rouškovníky pomáhají
Rouškomaty a rouškovníky fungují také v Třebíči a Jihlavě

Zaměstnanci městského úřadu již vše připravili a odzkoušeli. V jednací místnosti bude k dispozici dezinfekce, rukavice, účastníci schůze musí mít roušky.

„Zajistíme vše v souladu s nařízením ministerstva vnitra. Nicméně vyzýváme občany, pokud není nezbytně nutné, aby byli přímo na zastupitelstvu a přitom chtějí vše sledovat, nechť využijí on-line přenos. Odvysíláme ho jako obvykle. Bezpečnost a hygiena jsou v současnosti na prvním místě,“ dodal Pacal.

Ilustrační foto.
Sledování nakažených. Chytrá karanténa se na Vysočině rozjede od čtvrtka

Na programu jsou třeba prodeje pozemků včetně stavebních parcel Na kopcích. Zastupitelé dále budou schvalovat, komu dají příspěvek na opravu domu v památkové zóně. A kontrolní výbor zveřejní výsledek kontroly, kterou požadovala opozice. Týkala se výběru firmy v tendru, jenž se vtahoval k výstavbě inženýrských sítí pro rodinné domy za poliklinikou Vltavínská.