Možnost pracovat, jít na procházku a pak si zásilku vyzvednout, až se mi bude chtít. Tak komentují výhody doručovacího boxu obyvatelé Rudíkova. „Využívají to hodně moje děti. Je to pro ně pohodlnější, než na balíček čekat doma. Já spíš ještě stále preferuji poštu,“ popisuje Stanislava Dobrovolná. A dodává, že v Rudíkově jsou i jiné možnosti, jak zásilky přeposílat. „Můžeme je odnést na místní benzínku nebo obchodu,“ vyjmenovává Dobrovolná.

Doručovací box v Rudíkově využívají tři měsíce. „Osobně ho používám poměrně často. Jsem s ním spokojený. Už se mi i stalo, že jsem zapomněl zásilku odnést na pobočku. Takže jsem pak využil box. A šetří i čas, protože je přístupný každý den čtyřiadvacet hodin v kuse. Navíc odtud mohu věci jak vybírat, tak posílat,“ komentuje starosta Rudíkova Zdeněk Souček.

V centru Třebíče ubude sto třicet parkovacích míst. Kvůli opravě bývalé Delvity.
V Třebíči zmizí parkoviště v Osovského ulici. Bude se opravovat bývalá Delvita

Box v Rudíkově mají, přestože v obci žije okolo sedmi set obyvatel. „Jelikož nejsme tisícová obec, protáhlo se, než jsme box získali. Jednali jsme o tom se Zásilkovnou půl roku. Přitom nás původně kontaktovali lidé z ní. Chvilku i trvalo, než se box objevil na mapách,“ dodává Souček.

Ne všichni už novou možnost využili. „Vím, že tady tu novinku máme. To je určitě dobře. Přestože kolem boxu chodívám, protože je to u kontejnerů, tak jsem ještě neměl důvod ho využít. Uvidím, jestli se změní. Kvůli dopisům ale stejně stále musím chodit na poštu,“ říká Jiří Večeřa z Rudíkova.

Z Hroznatína do Rudíkova

V nedaleké sousední obci Hroznatín si lidé na dojíždění zvykli. „Přesto by hlavně mladší takový box pravděpodobně využili. Už teď sem balíčky dováží různí dopravci. Ti ale věci zavezou lidem přímo k domu. Pošta sem přijede málo kdy. Většinou musí člověk za ní a podle toho si naplánovat svůj čas,“ přibližuje Josef Neumann.

Ten jezdívá záležitosti většinou vyřizovat právě do Rudíkova. „V zimě je naštěstí ten kousek cesty ještě posypaný, takže nejsme od světa úplně odstřihnutí. Na opačnou stranu je to ale horší,“ vysvětluje obyvatel Hroznatína.