Víc než dvacet kapel to roztočí na dvou pódiích, tanečníci budou mít k dispozici tradiční šapitó.
V pátek v nejexponovanějším čase zahrají na hlavním pódiu Elektrick Mann, Gipsy CZ a Vypsaná fixa. Sobota, stejný čas, stejné místo – Mňága a Žďorp, Dan Bárta, Bow Wave či Wohnout.

V pátek v šapitó namíchá muziku pětice dýdžejek, čtyři pražské, jedna brněnská. „Přece jen se na to pěkně dívá, když za mixážním pultem stojí ženská,“ podotkl hlavní dramaturg festivalu Erik Hubcej. Dramaturg druhé scény Tomáš Bednář zase vyzdvihl účast extrémního folkaře Xaviera Baumaxy: „Zpočátku jsem jeho texty začínal chápat tak po pátým pivu, ale fakt jsem si ho oblíbil, je dobrej.“ A k Baumaxovi ještě podotkl jeden detail.

Pokud v době jeho vystoupení zrovna poběží fotbalový zápas na evropském šampionátu, zřejmě to zabalí, je totiž zarytý fanda.
O festivalu Zámostí organizátoři směle tvrdí, že patří mezi pět nejlepších v Česku, co do kvality vybraných kapel.

Do programu patří též filmový klub. A perlička. V šapitó se bude v sobotu ve dvě odpoledne promítat Nikolajevův film A bude hůř. Snímek, o němž kritik řekl, že je to hnusný film v dobrém slova smyslu, totiž není v běžné distribuci. Režisér zvolil klasický šestnáctimilimetrový materiál a z klasické promítačky se též pouští. Po hospodách, klubech a festivalech. Film je o máničkách v době normalizace, jejich cestě proti proudu a na dno.

Drobné upozornění si zaslouží Openper4mance. Výstava výtvarných prací všech, kdo prostě mají chuť se takto veřejně prezentovat, jako vždy proběhne v Zámeckých konírnách. Vernisáž ji otevře v úterý 3. června. Ovšem oproti minulosti už v půl páté odpoledne. To proto, aby tato akce nekolidovala s večerní mší v bazilice a plánovaným koncertem vážné hudby v prostorách zámku téhož večera. Kdo na vernisáži zahraje, zatím není jisté. „Už to někteří místní hudebníci v hospodách řeší. Rádi by to pojali velmi netradičně,“ sdělil tajuplně Tomáš Bednář.

Změnou je i to, že hlavním mediálním partnerem se stala hudební stanice Óčko, která nyní vysílá upoutávku na festival Zámostí.
Veškeré informace zájemci najdou na internetové adrese www.zamosti.cz.