Budějovičtí obyvatelé nevěří, že to nebudou malé byty pro 100 až 150 „nepřizpůsobivých” lidí z Chebu. To Rambousek jednoznačně popírá a v pondělí to veřejně deklaroval na schůzi budějovických zastupitelů.

Starosta Vlastimil Bařinka prohlásil, že by byl první, kdo by Rambouskovi v takovém záměru zabránil. Ostatní zastupitelé se k Bařinkovi jednohlasně připojili. Nejjasněji to formuloval zastupitel František Dostál. Vyjádřil nedůvěru vůči osobě Stanislava Rambouska. Prohlásil, že v každém případě lidi ve městě budou včas vědět, že má být veřejné projednání této změny územního plánu před tím, než půjde do zastupitelstva. O termínu této schůze zastupitelů se lidé taky dozvědí s předstihem a jasně. Stavební úřad bude provádět kontroly v Rambouskově areálu. Lidi by v něm v budoucnu raději viděli provoz s dalšími pracovními místy, bytů je ve městě dost. Obávají se výstavby holobytů načerno. Známou černou stavbou v rámci republiky je například obří kamenná zeď, která obepíná monumentální sídlo ústeckého „regionálního kmotra ODS” Patrika Oulického v Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Tahanice kolem jejího zbourání trvají několik let.

RAMBOUSKŮV ZÁMĚR

#nahled|https://g.denik.cz/40/be/071211_tr_navrh_rambousek_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/40/be/071211_tr_navrh_rambousek.jpg|V Polní ulici v Budějovicích vlastní Stanislav Rambousek areál bývalého podniku Stavitel. Jak říká - výhledově, pokud by se mu podařilo prosadit změnu územního plánu, by tu vyrostly domky a byty.#