Domov se zvláštním režimem, ve kterém nyní pobývá 75 klientů s diagnózou závislosti na alkoholu, je v Kraji Vysočina jediný. V době rekonstrukce pobývá většina klientů i zaměstnanců dočasně v náhradních prostorách v Želetavě. „Aktuálně probíhá na zámku pokládka nové střechy, hotové jsou bourací práce a čeká se na dokončení dodatečných posudků pro zmapování historie objektu, které zdůvodní příčiny statických poruch a defektů,“ řekl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro majetek a finance Martin Kukla.

Náměstek Kukla a náměstek pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk si tento týden práce na objektu v Nových Syrovicích prohlédli. „Fakt, že má objekt svá léta a byl postaven z tehdy dostupných materiálů, se přirozeně podepisuje na náročnosti oprav,“ řekl Martin Kukla.

Služeb ústavu v Nových Syrovicích využívají lidé ve věku 39 až 84 let. Aktuální kapacita je nastavena na 75 míst Po rekonstrukci službu začne využívat 110 klientů. Aktuálně zajišťuje péči téměř padesát zaměstnanců, z toho 11 pracovníků v takzvané přímé péči a osm terapeutů.