Na řemeslnickém jarmarku si lidé můžou koupit vánoční ozdoby, perníčky i drobnosti jako dárky.

Připravený je kulturní program, vystupují kejklíři i divadelníci, mezi nimi také místní ochotníci. V kulisách barokního zámku vše dostává ještě svátečnější nádech. Děti si můžou v dílničkách například nazdobit perníky.

Obrovský zájem je o prohlídkovou trasu, kde je výstava o lovu šlechticů, v každé místnosti nechybí vánoční stromek a zapálené svíčky.
„Zvěřina bývala v českých zemích typickým jídlem v bohatých rodinách o vánocích. Kapr se na vánočním stole movitějších lidí začal objevovat až někdy od poloviny 19. století, dozvěděli se například zvědaví návštěvníci.

Prohlídku zpestřilo vystoupení šermířů z uskupení En garde z Prahy. Jeho členové taky předvedli ukázky barokního tance. „Jaroměřice jsou naší poslední štací před Vánocemi. Jinak jezdíme zpestřovat program na české zámky od jara až do podzimu. Věnujeme se období baroka, které nám učarovalo,“ prozradili členové En garde. Doba 18. století je baví, je to pro ně příjemné zpestření vedle civilních zaměstnání – jedna z členek pracuje jako speciální pedagožka, její kolegyně je právnička, v mužském osazenstvu je i chemik nebo architekt. I v neděli jsou dveře a komnaty zámku dokořán od 10 do 17 hodin.