„Z programu ministerstva kultury jsme na to získali 4,5 milionu korun,“ uvedla mluvčí českobudějovického pracoviště Národního památkového ústavu (NPÚ) Markéta Slabová.

V plánu byla ještě úprava prostoru s pokladnami ve vstupu zámku za několik milionů korun. Ta se letos neuskuteční. „Protože se nepodařilo včas podat žádost o dotaci, kdy tak měla učinit Místní akční skupina Rokytná a NPÚ měl zajistit finanční spoluúčast z vlastního rozpočtu,“ sdělila Slabová.  Stavební akce se proto odkládá. „Budeme se snažit hledat nové dotační zdroje,“ doplnila mluvčí s tím, že obvykle stát investuje do stavebních oprav a restaurování  v jaroměřickém zámku 600 až 700 tisíc korun ročně.

Policie, ilustrační foto
Sama a jen v pyžamu bloudila seniorka před rozedněním po ulici

O žádosti ze strany správy státního zámku jednalo také nedávné městské zastupitelstvo v Jaroměřicích. Na stole ležel požadavek na příspěvek 1,2 milionu korun. Nakonec zastupitelé nepřijali žádné usnesení, protože šlo podle nich o vysokou sumu projednávanou v příliš krátkém čase. Chtěli se k tomuto bodu znovu sejít a prodiskutovat ho. Zazněl i názor, že do státního majetku by si měl investovat stát sám tím spíš, že v Jaroměřicích město platí zámku za nájmy při městských akcích nemalé částky. Podle toho, co zaznělo na jaroměřickém zastupitelstvu, byla rozjednaná stejně vysoká suma 1,2 milionu korun jako příspěvek od kraje.

Muzeum Hrotovicka. Muzeum Hrotovicka je od září otevřené v Hrotovicích. Přístupné je od úterý do neděle a návštěvníci v něm najdou archeologické nálezy, připomínku zaniklé osady Mstěnice a příběhy z regionu. Muzeum připomíná významného místního rodáka aka
Oživený zámek, nové muzeum a další. Komu dáte svůj hlas?