Pondělí totiž bylo druhým dnem, kdy kraj Vysočina nabízí lidem zaplacení regulačních poplatků ve svých pěti nemocnicích. Jde o dobrovolné rozhodnutí každého pacienta, zda úhradu 30, 60 nebo 90 korun za položku na receptu, vyšetření, pobyt v nemocnici a lékařskou pohotovost přijme jako dar nebo zda ji provede sám.


Lékárna v areálu třebíčské nemocnice se proto preventivně připravila na možný příval lidí.


„Čekali jsme, že bude chodit hodně lidí a že se bude tvořit fronta až na chodbě,“ řekl ředitel Nemocnice v Třebíči Petr Mayer. Již od rána proto stáli poblíž vstupu do lékárny v suterénu budovy dva zaměstnanci, kteří koordinovali pohyb lidí. Interiér lékárny totiž není na příval lidí dostatečně prostorný.


„Posílili jsme ještě jedno výdejní místo. Dříve jsme měli k dispozici dvě, teď jsou tři,“ přiblížil opatření ředitel Mayer. Na jedním výdejním pultem visí cedule s nápisem „Platím regulační poplatek“, na dalších dvou „Přijímám dar kraje Vysočina k úhradě regulačního poplatku“. Když je v nemocniční lékárně rušný den, tvoří se prý u pultu menší fronty o pěti až šesti lidech. Větší množství příchozích už lze považovat za nápor. Jeden ze zaměstnanců hlídal v pondělí dopoledne také výtahy, aby zákazníci lékárny důsledně používali osobní a zbytečně neblokovali lůžkový.

VÍCE SI PŘETĚTE V ÚTERNÍM VYDÁNÍ TŘEBÍČSKÉHO DENÍKU.