To vše má za cíl jubilejní desátý ročník Bambiriády, přehlídky dětských a mládežnických organizací. Možnost navštívit tuto akci dostávají letos obyvatelé Třebíče. Konat se bude na Podzámecké nivě pod třebíčskou bazilikou od 23. do 24. května.

„Posláním Bambiriády je ukázat rozmanitý svět dobrodružství mezi vrstevníky a nabídnout dobrou partu,“ podotkl jeden z organizátorů Martin Kříž. Celostátní přehlídka předvede prakticky vše, co zajímavého a smysluplného se dá dělat s dětmi a dospívajícími, i kdo to všechno nabízí.

V pátek v 11 hodinprogram zahájí hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil a běžkař Martin Koukal, který se zdrží i na autogramiádu. Zároveň proběhne prezentace dětských organizací a školských zařízení Třebíčska. „Se svým stánkem se tu bude prezentovat i armáda či Policie ČR, třebíčská Městská policie nebo Hasičský záchranný sbor kraje Vysočina“, přiblížil Kříž.

Dále bude otevřeno lanové centrum, návštěvníci si budou moci dopřát i jízdu na koních nebo plavbu po řece Jihlavě.
Malí návštěvníci se mohou zapojit do soutěží. Vyhrát mohou volnou vstupenku na věž kostela sv. Martina, do lanového centra, jihlavské ZOO či Muzea Vysočiny.

Mimo jiné nebude chybět ani živé vystoupení na pódiu, kde se představí školní soubory a kapela Děda Mládek Ilegal band. V sobotu je vystřídá Petr Dvořák a kapela Extáze. Po oba dny proběhne závod po židovském městě.

Minulý rok se Bambiriády v Jihlavě účastnilo pět tisíc návštěvníků.
Dohromady se letošního ročníku akce zúčastní 28 měst z celé České republiky. Na Vysočině Bambiriádu bude hostit Třebíč již třetím rokem.

PROGRAM
Pátek 23. května
11.00 autogramiáda Martina Koukala
15.30 Ondra Herzán – písničkář, Společenstvo Libertas, mažoretky
17.00 Děda Mládek Illegal Band
Sobota 24. května
13.30 Společenstvo Libertas, Ondra Herzán – písničkář
14.00 Jan Skorkovský – pokus o světový rekord
15.00 koncert – Petr Dvořák
16.00 koncert – Extáze

EVA UVÍROVÁ