„K našemu překvapení nakupené vraky zmizely. Zůstala tam jen hromada pneumatik. Je zvláštní, že si nikdo z obce nevšiml, že odtud někdo něco odváží. Protože tam byl objeven únik ropných látek, odebrali kontroloři vzorky a teď je analyzují,“ informoval Miroslav Brablc, vedoucí oddělení odpadového hospodářství a ochrany ovzduší třebíčského MěÚ.


Jeho slova potvrdil havlíčkobrodský inspektor Miroslav Sláma: „Ano, část odpadu byla odvezená, nikdo neví, kdo to odvezl a kdy. Měli jsme s sebou odbornou firmu. Ta odebrala vzorky z jímky a kanalizace. Zajímá nás, kam ropné látky, které jsme tam objevili, odtekly, a zda se nevsákly do podzemních vod.“


O dění v areálu bývalého zemědělského družstva údajně nic netušili na OÚ v Biskupicích. Na předchozí článek s touto tematikou na webových stránkách Deníku reagoval čtenář, podivující se odpovědi starostky, že o ničem nevěděla. „Od úřadu cca 100 m maximálně, navíc je tam asi částečně vidět z okna,“ uvádí pisatel v reakci.


Nikdo nic neviděl


„Z prvního patra obecního úřadu tam pořádně vidět není,“ odmítla názor čtenáře starostka Jana Klemová. Připustila ale, že z vyššího patra budovy na dvůr v areálu možná trochu vidět je.


Na dotaz Deníku, kdy v areálu bývalého zemědělského družstva byla, řekla: „Byla jsem tam někdy v listopadu loňského roku se zástupci hrotovického stavebního úřadu. Pan Novotný nám tam tehdy tvrdil, že zřídí v areálu provozovnu, že hodlá odkoupit do svého vlastnictví pozemky i budovy. Pozemky patří dvěma restituentům a budovy družstvu.“ Na otázku, zda ví, že minulý týden z areálu bývalého družstva kdosi odvezl část odpadu, odpověděla: „To vůbec nevím.“


Spojit se telefonicky s panem Novotným se Deníku nezadařilo, proto se na něj Deník zeptal v Pavlicích, kde údajně bydlí. „Ano, pan Novotný tu u nás v obci bydlí. Zhruba před pěti léty u nás podnikal s kovošrotem a byly kvůli tomu problémy s životním prostředím. Měl jsem s ním problémy i osobně. Někdy v roce 2002 mě žaloval za pomluvu. Soud rozhodl v můj prospěch,“ vysvětlil Josef Myslík, starosta Pavlic.