První sportovci by je mohli vyzkoušet ještě letos. „Původně jsme si mysleli, že by termín realizace byl až do konce příštího roku, ale zatím to vypadá, že zůstanou letošní termíny. Co nejrychleji musíme dokončit drobnosti okolo papírování a přes léto bychom chtěli zakázku soutěžit,“ uvedl starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý.

Skate park bude mít asfaltový povrch, který doplní betonové prvky. „Byli jsme se podívat v několika skate parcích tady po okolí, například v Náměšti a tam je to opravdu na špičkové úrovni. Líbila se nám varianta, která je i v Borovině v Třebíči, kde je skate park vylité z betonu. V České Bělé jsme pak viděli, že mají z betonu vylité jen určité prvky, které byly samostatně a dalo se s nimi manipulovat. Jsou stabilní, ale po nějakém čase by se dala měnit jejich pozice. Nakonec jsme zvolili tuto cestu, asfalt doplní betonové rampy a různé přejezdy,“ nastínil Ryšavý.

Kromě skate parku přibude i sestava pro workout. „Měli jsme na ní několik dotazů od občanů. Bude jednoduchá, zatím nevíme, jak moc bude využívaná. Případně ji můžeme dále doplnit,“ dodal starosta.