Zatímco vísky jako dlaň chytily příležitost za pačesy a pro své zviditelnění dělají i nemožné, jiní na to nemají ani pomyšlení nebo je dokonce považují za zbytečnost. Omyl. Kromě toho, že povinnost zveřejňovat důležité informace o obcích a městech ukládá zákon, je to i báječná příležitost, jak na sebe upozornit.

Od loňského roku došlo v tomto ohledu k posunu směrem k lepšímu i na Třebíčsku. Zbrusu novými stránkami se od roku 2009 chlubí Hodov, Jemnice, Kdousov, Lomy, Mikulovice, Naloučany a Kojatín a mnohé další obce a města regionu.

„Staré stránky poskytovaly pouze základní informace, zároveň jsme k nim neměli přístup, abychom je mohli aktualizovat,“ nastínil stav věci starosta Kojatína Miroslav Ujčík. A tak se o stránky začal starat sám, stačila investice ve výši pěti tisíc korun a trocha volného času. S novými stránkami začali rok 2010 Římov a Krahulov. „Naše obec, co vím, v minulosti žádné webové stránky neměla. Zatím na nich plánujeme uvádět pouze povinné informace o obci. Informací určitě přibude, ale nebude to hned,“ informoval starosta Krahulova Marian Gajdošík.

Příkladem dobré propagace města mohou být webovky Moravských Budějovic, kde se snad kromě místního zpravodaje dá najít opravdu všechno, vyhláškami počínaje a informacemi o ubytování pro turisty konče. Tradičně velmi dobrou úroveň, jak po stránce informativní tak i estetiky, mají stránky Police, Koněšína, Nového Telečkova a Dolních Vilémovic. I když grafická stránka není pro člověka, který potřebuje získat důležité informace až tak rozhodující, určitě ale přispěje k dobrému dojmu a celkovému obrázku o obci.

Nikdy však není pozdě. Založit webové stránky není až tak složité, chce to jen čas a nápad, jak udělat stránky přitažlivé a dostat na ně potřebné množství informací. Vždyť právě o ty jde v tomhle ohledu jde především.