Na konferenci v Hradci Králové převzal tento týden ocenění starosta obce Milan Palát a webmaster Jitka Bartoňová. Webové stránky Myslibořic jsou přitom nové, byly zprovozněny teprve minulý rok v červenci. „O to víc nás toto krásné umístění, být třetí v republice v naší kategorii, těší,“ svěřila se Jitka Bartoňová.

Soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí Zlatý erb se v letošním roce zúčastnily obce a města ze všech 14 krajů. Celkově se zapojilo 430 webových stránek a projektů obcí a měst včetně elektronických služeb. „Vysočina měla ve všech kategoriích silné zástupce a veze si domů zaslouženě hned několik ocenění,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Zvláštní cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách v kategorii turistické atraktivity získaly webové stránky Zámku Žďár nad Sázavou a třetí místo ve stejné kategorii patří stránkám Zámku Světlá nad Sázavou.

Předávání knížek od dětí z Číměře v Nemocnici Třebíč.
OBRAZEM: Nudu v nemocnici můžou rozptýlit knížky od dětí z Číměře

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR zorganizoval pod záštitou Asociace krajů České republiky už devatenáctý ročník Bibliowebu, soutěže o nejlepší webovou prezentaci knihovny. O třetí místo se podělily Městská knihovna Valašské Meziříčí a Krajská knihovna Vysočiny.