Jednotlivé prvky jsou udělané tak, že splňují bezpečnostní pravidla, navíc jsou odhlučněné.
„Je to super, známí mi říkali, že už se tam dá chodit, takže i když je teď venku docela hnusně, zajdu se podívat,“ netajil se dobrou náladou sedmnáctiletý student Michal z Budějovic.


Petra Formanová z budějovické radnice akci vnímá též jako vydařenou: „V únoru jsme podali žádost o dotace z Programu prevence kriminality ministerstva vnitra. V dubnu jsme se dozvěděli, že jsme uspěli. Nakonec se nám takto podařilo získat 733 tisíc korun,“ říká Formanová.


Zbytek dodalo město. Následovalo výběrové řízení na dodavatele, hotové dílo pak firma radnici předala 18. listopadu. Vlastně se skateparkem zaplnila část vyasfaltovaného plácku mezi koupalištěm a kolejemi.


Není to jediný areál svého druhu v okrese. Před pěti lety město Třebíč nechalo v Týnském údolí pod plaveckým areálem Laguna vybudovat něco podobného. Místo je výhodné i polohou, členitý terén dovoluje rozličné zemní práce, díky kterým vznikají i prvky pro bikery, tedy vyznavače akrobatických a adrenalinových zážitků na speciálně upraveném bicyklu. A zároveň tam vznikla první třebíčská legální plocha pro grafitti.

Další, dnes už legendární a veřejností poměrně kladně hodnocenou, je několikasetmetrová zeď u První brněnské strojírny. Vzhledem k tomu, že je na dohled velmi frekventované silnice i tratě, řidiči cestující ve vlaku rádi sledují, jak se pod rukama mladých nadějných výtvarníků původně šedivé místo pravidelně proměňuje. Třebíč se takto rozhodla složit zbraně a s „grafiťáky“ uzavřít rozumnou dohodu. Koneckonců, velké industriální plochy k tomuto druhu umění přímo vybízejí.