Extrémní vytrvalostní běžec Štěpán Dvořák, má za sebou už několik náročných „kousků“, tím posledním byl přeběh 666 km přes celou Českou republiku, což byl nový český rekord. Letos se rozhodl přidat i Slovensko.

Doprovodný tým, který bude Štěpána doprovázet nepřetržitě deset dní a 24 hodin denně, bude nutné obměňovat. „Poběžím nalehko, protože s sebou budu mít doprovodné vozidlo s posádkou, které na mě bude čekat vždy na domluvených místech a některé úseky se mnou pojede i cyklista na kole,“ říká Štěpán Dvořák.

Událost bude možné sledovat on-line na Facebooku, kam bude Štěpán po cestě psát příspěvky. Pro dokumentaci bude využívat odpovídající elektroniku. Dálkové běhání je také specifické na stravu, proto s sebou poveze jídlo a speciální výživu na celou dobu cesty.

Cesta povede z nejvýchodnějšího bodu Slovenska Nové Sedlice až na nejzápadnější část České republiky do obce Krásná. Jednou ze zastávek bude také místo profesního působení Štěpána. Do dukovanské elektrárny by měl podle předběžného plánu dorazit v úterý 23. dubna v odpoledních až večerních, případně nočních hodinách. V dukovanském infocentru bude pro Štěpána a jeho tým připravené občerstvení. Čekat tam budou i jeho kolegové a příznivci z okolí, kteří ho doprovodí při další cestě směrem do Třebíče. Extrémní běžec podniká celou akci, stejně jako většinu tréninků, ve svém volnu. Přestože fyzická příprava je nedílnou součástí práce podnikových hasičů, standardně on sám nemá žádné úlevy.

Běh na Hrádku 2019.
Oblíbený běh na Hrádku zaznamenal rekordní účast

„Podnikoví hasiči na našich elektrárnách obecně patří mezi špičkově připravené a vybavené profesionály, kdy Štěpán je jedním z důkazů. Klíčová je ale hlavně jejich vysoká kvalifikace a nasazení,“ poznamenává ředitel divize jaderná energetika ČEZ Bohdan Zronek.

Další aktivita, kterou Štěpán dlouhodobě plánuje je nejznámější ultramaraton na světě Spartathlon. „Podařilo se mi splnit kvalifikaci, a proto poběžím na konci září v Řecku tento ultramaraton, který měří 246 km a vede z Athén do Sparty,“ dodává Štěpán Dvořák.

On-line průběh možné sledovat na FB: off-limits.cz/url/udalost

ČEZ MTB Maraton.
Veřejný závod horských kol se v Třebíči jede v první polovině května