Malá holčička se sluchátky na uších vylézá z jakési skořepiny: „Mami, já jsem byla u tebe v bříšku a slyšela jsem tlouct srdíčko,“ nadšeně sdělila mamince, jen co si sundala sluchátka. Malá slečna si právě vyzkoušela, jak se cítila ještě před narozením.

Interaktivní model maminčina bříška byl jedním z lákadel vernisáže výstavy Život je dar, kterou lze od středy 22. března navštívit ve foyer recepce třebíčské nemocnice. Výstava, jejímž pořadatelem je Centrum podpory rodin Ruth, které spadá pod Oblastní charitu Třebíč, zodpovídá na všetečné otázky dětí, které se často ptají, jak vypadá miminko v maminčině bříšku, jak se vyvíjí a roste.

V pelhřimovské nemocnici nově instalovali bezlepkový automat, který nabízí jídla a potraviny bez lepku, bez laktózy a bez cukru.
Novinka v pelhřimovské nemocnici: bezlepkový automat. Nabídne hotovky i svačiny

Velký zájem byl také o fotopanel v podobě obrysu ženy v požehnaném stavu. Místo hlavy a bříška měl dva otvory, takže přítomné maminky se mohly fotografovat se svými dětmi. Tento fotopanel a informační panely zůstanou ve foyer i po dobu výstavy. Interaktivní model je ale příliš křehký a děti si jej mohly vyzkoušet jen během vernisáže.

Na ní kromě organizátorek Elišky Tesařové a Heleny Marečkové vystoupily také děti z česko-anglické školky Na Hradě. Výstava potrvá asi měsíc.