Zdejší Západomoravská vysoká škola chystá přijímací řízení pro absolventy vyšších odborných škol. Ti mohou již do roka a půl získat titul bakalář (Bc).
„Na základě registrace statutu školy jim můžeme uznat část studia. Během dvou semestrů v prezenční formě nebo tří semestrů v kombinované si pak doplní vzdělání rozdílné mezi vysokou a vyšší odbornou školou,“ představil nový projekt rektor Pavel Doležal.

Podmínkou je ovšem absolutorium podobné otevíraným oborům. Vybrat si lze ze třech: veřejnosprávní studia, aplikovaná informační technologie, informační management. Školné zůstává stejné jako dosud, 14 900 korun za semestr.
S elektronickou přihláškou na webu zmvs.cz není radno váhat. V historii školy první přijímačky k této formě studia proběhnou již 28. ledna, dalšími termíny jsou 4. a 11. únor.

Samotná výuka začne jen o sedm dní později, v pondělí 18. února. „Myšlenka je taková, aby kombinované studium startovalo letním semestrem a denní zimním. Státnice tak proběhnou současně,“ konstatovalo vedení školy.
Západomoravská vysoká škola v Třebíči teď pracuje na přípravě akreditace oboru marketing a management. Specializovat se hodlá hlavně na malé a střední podniky.