Policie dokončila výslechy obou rodin, tedy Libora Broži a Jaroslavy Trojanové z Jabloňova na Ždársku a manželů Čermákových z Přibyslavic na Třebíčsku. Pokračují výslechy zdravotníků. Poslední dva jsou naplánované na středu. Koncem příštího týdne by vyšetřovatelé mohli kauzu uzavřít. Záležet potom bude na státním zástupci, zda nebude chtít vyšetřování doplnit či v případu někoho obžaluje nebo případ odloží, protože trestný čin se nestal, shrnula Lavická.

Na záměnu dětí se přišlo díky Brožovi, který měl pochybnosti o tom, zda je otcem holčičky, kterou vychovává s partnerkou. Oba jsou tmavovlasí a děvčátko blondýnka. Z testů DNA vyplynulo, že otcem Nikoly není. Partnerka ale trvala na tom, že dítě počala s ním. Soud proto nechal provést testy i u ní. Z nich vyplynulo, že k Nikole ani ona nemá pokrevní vztah. Vzpomněla si, že dítě mělo den po porodu velmi rozdílnou váhu a vyšetřováním nemocnice byla zjištěna výměna dětí. Rodiny se dohodly, že se děti vrátí k biologickým rodičům.

Právníci nemocnice a postižených rodin zahájili jednání o odškodnění, krajská rada bude schvalovat pro rodiče finanční dar na řešení tíživé situace a nákladů s ní spojených.