Obě rodiny jsou si názorově i sociálně blízké, řekla Hinková novinářům. Podle ní je navíc dobře, že se výměna stihne do deseti měsíců věku obou dětí. V roce už totiž vzniká specifická závislost dítěte k určité osobě, upozornila.

Psychický stav Jaroslavy Trojanové, která ještě před odjezdem na seznamovací pobyt váhala, zda se ho zúčastní, se podle Hinkové zlepšil. "Je však pravda, že to nejtěžší mají rodiče ještě před sebou," zdůraznila psycholožka.

První den seznamovacího pobytu obou rodin byl podle Hinkové zaměřený na psychologická cvičení. Byla zaměřená na smíření matek s předáním dětí, a zároveň na výměnu zkušeností s každodenními zvyky dětí. Dnes se práce s psycholožkou týkala vlastního předání dětí do rodin s důrazem na to, aby bylo k dětem i rodičům co nejšetrnější.

Podle dřívějšího prohlášení ředitele třebíčské nemocnice Petra Mayera měla dnes skončit vnitřní prověrka v nemocnici. S jejími závěry hodlá Mayer seznámit novináře zřejmě v pátek. "Do té doby nebudu dávat žádné informace," vzkázal Mayer po sekretářce.

Bez komentáře nechal i dotaz na opodstatněnost svého tvrzení v dnešní Mladé frontě Dnes (MfD). Mayer v MfD uvedl, že do této chvíle nemá oficiální dokument o tom, že k záměně skutečně došlo. K obavám lidí ze záměn dětí v MfD uvedl: "My s tím nemáme žádný problém. Problém mají média a ta jedna rodina."

Náměstek hejtmana Vysočiny pro zdravotnictví Pavel Hájek považuje dnešní Mayerovo vyjádření za nešťastné. "Ředitel je pod mediálním tlakem a vzhledem k probíhajícímu intenzivnímu vnitřnímu šetření na úrovni vedení nemocnice spí dvě až tři hodiny denně. To samozřejmě neomlouvá dnešní nešťastná vyjádření," uvedl dnes Hájek v diskuzi na internetovém serveru Týden.cz.