VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výměna názorů v Jemnici se má obejít bez osobních útoků

Jemnice - Jako soudci si prý připadali členové redakční rady Jemnických listů, radničního měsíčníku. Před tiskem říjnového vydání se jim totiž do rukou dostaly kromě oficiálních zpráv z radnice také rozsáhlé příspěvky od opozičního zastupitele Zdeňka Hoška (SNK v Jemnici) i některých obyvatel.

9.10.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/František Vondrák

Tři současní členové rady se tak ocitli v nelehké situaci. „Když to neotiskneme, tak jsme cenzura, když to otiskneme, tak zase někomu ubližujeme," stěžovala si na posledním jednání zastupitelstva Jana Jánská, která je součástí redakční rady a zastupitelkou za ČSSD. Požadovala, aby v radě městských listů zasedli kromě stávajících zástupců ČSSD, hnutí Ano a KDU-ČSL taky vyslanci dalších stran, které v jemnickém zastupitelstvu od loňských komunálních voleb figurují. „Je třeba, aby nás bylo víc. Nejsme cenzurní úřad," upozornila Jana Jánská.

Rozruch vzbudil hlavně příspěvek Zdeňka Hoška, nazvaný Co radnice nepostřehla. Redakční rada Jemnických listech jej nejprve vydat odmítla, krátce před uzávěrkou říjnového vydání však názor změnila a do tisku pustila všechny obdržené články. „A to ať už s nimi souhlasíme, nebo ne, ať na to máme jakýkoli názor," doplnila Jana Jánská. V říjnových radničních listech se také objevil komentář redakční rady, který apelu- je na všechny dopisovatele, že od příštího, tedy listopadového vydání se budou striktně dodržovat stanovená pravidla. Mezi ně patří i zákaz osobních útoků. K těm se měl ve svém článku podle jemnického starosty Miloslava Nevěčného (ODS) snížit i Zdeněk Hošek. „Ten se u mě shodil naprosto, protože takovou snůšku nesmyslů, dohadů a navíc sepsané formou, která se možná zdá někomu vtipná, mně však ne. Věci, které se v tom článku objevují, a nečetl jsem ho celý, protože jsem na to neměl nervy, jsou absolutní nesmysly a dohady. Spousta z toho je na žalobu," reagoval starosta Nevěčný.

Raději si půjdou sednout na pivo

Místostarosta Jemnice Petr Novotný (MZRJ) označil podobné příspěvky v radničních listech za cestu do pekel. „Občas tam někdo nějaký svůj názor napíše, každý zastupitel na to má právo, rozpumpuje mě to, což je zdravé. Tohle už je ale do nebe volající," mínil. „Možná tím pan Hošek reagoval na mnoho našich předchozích článků, ale je potřeba si říct, že si raději půjdeme sednout na pivo nebo se pobavíme na radnici, ale nebudeme si věci vyjasňovat v Jemnických listech," nabídl místostarosta.

Zdeněk Hošek si však za svým více jak třístránkovým textem stojí a odmítl, že by byl první, kdo by podobnou formu publikace svého názoru v Jemnici použil. „Právě pan místostarosta Novotný porušuje pravidla téměř pravidelně. Naposledy v zářijovém vydání, kdy naše Sdružení ne-závislých kandidátů obvinil z toho, že nemá vlastní program," odvětil autor článku s názvem Co radnice nepostřehla. V něm upozornil na chybějící vodovodní potrubí v ulici Na Pořadí, nynější opravu kanalizace ve městě nebo na strategický plán rozvoje Jemnice na období 2015 2025, který však zastupitelstvem prozatím neprošel.

„Na to, abychom si vyměňo-vali názory přes Jemnické listy, nepřistoupím," poznamenal Miloslav Nevěčný. V listopadovém čísle měsíč-níku by se na základě prohlášení redakční rady neměly podobné útočné články objevovat, a to ať už je napíše kdokoli. Rozšířením počtu členů redakční rady se bude zabývat rada města.

Autor: Kamil Černý

9.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Voliči přicházeli odevzdat hlas i v posledních chvílích

Stařeč - Zájem voličů je patrný i ve Starči na Třebíčsku. Účast přesahuje 60 procent.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení