„Ženy, které přijdou v doprovodu svých partnerů, budou mít jízdné za polovic a čeká je další překvapení. Z Jemnice vyjíždíme ve tři hodiny odpoledne a už ve čtyři bychom mohli být zpátky. Půjde o krátký výlet, protože je přeci jen ještě chladno," popsal předseda Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě Martin Kouřil.

Další příležitost projet se po jemnické železnici přijde prvního května. „Je to volný den a jaro je v plném rozpuku. Rádi bychom tak zahájili letošní sezonu," řekl Kouřil.

Jízda následující bude určená hlavně dětem. Ty se 30. května svezou na dětský den v Jemnici. A o týden později na den dětí v Panenské. „V Jemnici na vlak naváže historický autobus a doveze děti do Panenské," doplnil Kouřil.

Následovat bude svoz návštěvníků na tradiční akce, kterými budou Barchan a Jemnická bitva. Přes letní prázdniny bude na trati jezdit i tradiční motoráček, který bude příležitostně výletním vlakem doplňován.

Na 13. září chystají v Jemnici novinku. Bude jí Den jemnické dráhy. „Na toto datum připadají Dny evropského dědictví. Chtěli bychom v jejich rámci upozornit nejen na dopravní význam trati, ale i na to, že je kulturní památkou," vysvětlil Kouřil.

Na podzim čeká výletníky cesta Za babím létem a neobyčejná večerní jízda. „Měli jsme nápad, že by bylo pěkné uspořádat jízdu i v noci s lampióny," dodal Kouřil. Sezonu zakončí tradiční Mikulášská jízda a oblíbený Vánoční vlak.

Provozovatelé výletního vlaku nabízí navíc možnost objednat si samostatnou jízdu pro uzavřenou společnost. „Je to příležitost uspořádat pro kamaráda neobyčejné narozeniny či využít prostředí vlaku na firemní akci. Máme již na květen prvního zájemce," upozornil Kouřil.

Program sezony výletního vlaku

8. března – Dárkový vlak k MDŽ

1. května – Vítání jara

30. května – Dětský den v Jemnici

6. června – Dětský den v Panenské

19. a 20. června – Vlakem na Barchan

8. srpna – Jemnická bitva

13. září – Den jemnické dráhy

28. září – Za babím létem

31. října – Slavnost světla

5. prosince – Mikulášské jízdy

27. prosince – Vánoční vlak