„Již nyní víme, že ve směru z Moravských Budějovic máme vyprodány všechny rezervace," hlásil Martin Kouřil, průvodčí ve vlaku a předseda Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě, který akci pořádá a výletní vlak provozuje.

Vánoční vlak byl poslední akce letošní první ucelené sezony. V ní chtěli organizátoři vyjet dvanáct dní v roce. „Sezona byla dobrá. Jeden technický problém nám zabránil jezdit s vlaky na Barchan. Operativně jsme ale zavedli náhradní autobusovou dopravu. Jinak jsme nemuseli odřeknout jediný vlak. Zjistili jsme, že o vlak je velký zájem, především v jarních měsících," pochvaloval si Martin Kouřil.

Zopakovat úspěšnou sezonu chtějí i v příštím roce. Navíc chystají i některé novinky. „Chtěli bychom zasáhnout do prázdninového provozu, kdy tady místo našeho výletního vlaku jezdí o víkendech motoráček. My jsme se dohodli s jeho provozovateli, že jeden ze spojů nahradíme naší výletní soupravou," nastínil Kouřil.

To předpokládá, že bude schopná provozu nová lokomotiva, kterou letos pořídili. „Ona po technické stránce v pořádku je, jenom bychom ji chtěli nově nalakovat a práci na ní směřovat především do designu," popsal předseda.

A chystají se také velké oslavy. Železniční trať do Jemnice oslaví 120 let. „Chceme poslední sobotu o prázdninách uspořádat velkou akci. Rádi bychom sem dostali parní lokomotivu nebo jinou historickou soupravu. Nyní sháníme sponzory, kteří by se s námi na tom chtěli podílet," řekl Kouřil.

I přestože letos šlo o první sezonu, spolek na trati působí již pět let. „Výletní vlak by nešlo provozovat bez podpory obcí a dalších sponzorů. Za jízdné si vydělá maximálně na svůj provoz, ale určitě ne na další rozvoj. Moc si toho vážíme," děkoval Kouřil.