Po prvním kole přijímacího řízení se na něj hlásí podobně jako loni 1000 studentů, na obor finance a řízení chce 400 lidí, zatímco o počítačové systémy a nový obor aplikovaná informatika projevilo zájem kolem 100 studentů. ČTK to řekl rektor Ladislav Jirků.

"Studium cestovního ruchu je pro studenty atraktivní, jeho součástí je čtyřměsíční praxe, kterou mohou studenti absolvovat i v zahraničí," řekl Jirků. Podle předběžných informací se během letošního léta z ročníku, kde je téměř 200 studentů, zúčastní zahraniční praxe téměř tři čtvrtiny, z toho několik desítek i v USA. Studenti podle Jirků působí v turisticky zajímavých regionech po celé Evropě, například ve Španělsku, Portugalsku, Řecku i jinde.

"Studenti získají ohromné jazykové i odborné znalosti, důležité ale je, aby vykonávali skutečně odbornou praxi. I když pokud působí nějakou dobu jako číšníci nebo pokojské, nemůže to být na škodu," poznamenal Jirků. Zaměstnavatelé si podle něj většinou vyzkouší studenty na podřadnějších místech a pak pracují na vyšších pozicích v informačních centrech či v cestovních kancelářích.

Druhé kolo přijímacích zkoušek se uskuteční koncem července. Na obor cestovní ruch přijme VŠP 240 studentů, na finance a řízení kolem 200 studentů, na zbývající dva obory po stovce. VŠP podle Jirků vstoupí do třetího roku své existence s přibližně 1600 studenty. "To odpovídá dlouhodobému záměru rozvoje školy. V dalších letech chceme mít přes 2000 studentů, což umožní zabezpečit ekonomicky snadnější provoz školy," uvedl Jirků.

Jihlavská polytechnika vznikla v polovině roku 2004 přeměnou z vyšší odborné školy, která nabízela vzdělávání v oborech finance a řízení, počítačové systémy a cestovní ruch. Stala se tak první vysokou školou neuniverzitního typu zřizovanou státem. Výuku zahájila v únoru 2005.