„Jednání jsou opravdu teprve v začátcích. Proto to do hloubky nekomentuji. Minulá koalice vyloučená není. Zisk hlasů voličů nás zavazuje,“ reagoval na situaci tři dny po volbách dosavadní dlouholetý starosta Vladimír Měrka, lídr uskupení SNK - Pro město Náměšť nad Oslavou, které získalo pět mandátů.

Dosavadní koaliční partneři Spolupráce - aktivity místostarosty Jana Kotačky mají tři mandáty, lidovci pak dva. To stačí na pohodlnou většinu v sedmnáctičlenném zastupitelstvu.

Jan Kotačka potvrdil, že jednání začínají. „Ještě jsem nemluvil s celou naší kandidátkou, závěrečnou schůzku s těmito kolegy máme příští pondělí, necháváme si čas. S volebním výsledkem jsem spokojený, stávající koalice je pro mě přijatelná, ale zdůrazňuji, důležitý je i názor kolegů z kandidátky,“ řekl včera Jan Kotačka.

Pavel Janata.
V Třebíči má být brzy jasněji

Podle Petra Širůčka (KDU-ČSL) u lidovců panuje shoda.

„Dle mého názoru může stávající koalice pokračovat. Kdy se to definitivně potvrdí a podepíše se koaliční dohoda, zatím přesně neumím říct. Zda to bude do konce tohoto týdne, nebo v týdnu příštím,“ naznačil.

Ivo Matoušek z výrazného protiradničního opozičního uskupení Změna! Rozhodnete?, které má po volbách čtyři zastupitele a je tak druhé nejúspěšnější, řekl, že on a jeho kolegové mají jasnou představu, kam by chtěli město vést.

„Řekli jsme to potenciálním partnerům, oslovili jsme je, uvidíme, s čím přijdou oni. Podle mého názoru je to v Náměšti tak svázané, že vše zůstane, jak bylo, jsou osoby, které to mají pevně v rukou,“ naznačil Ivo Matoušek.

Ilustrační foto.
Komunista Urbánek by přivítal spolupráci s lidovci v radě města