Květa Fialová příchozí bavila od první minuty. „Všichni jste úžasní," pronesla a netajila se svým mile odtažitým vztahem k mužům. „Rodí se jako poněkud zvoraný podruh," pousmála se a sál s ní.

„Co vás nabíjí? Kde se ve vás bere pozitivní nálada a radost?", ptali se lidé. Odpověď? Úplně na vše se dá nazírat z té lepší, pozitivní stránky. „Negace neexistuje. Na všem se dá vidět to pozitivní. Když se něco děje, vyučuje nás to. Jsme tu ve škole. I nemoci je třeba vítat. Všechno je dobře, ať se děje, co se děje," poradila Květa Fialová.

Vyznala se i ke svému obdivu k dalajlámovi a přidala dalajlámovu modlitbu. „Ať se stanu v každé době nyní a navždy ochráncem těch bez ochrany. Vůdcem pro ty, co ztratili cestu. Lodí pro ty, kteří plují přes oceán. Mostem pro ty, kteří přecházejí řeky. Úkrytem pro ty, co jsou v nebezpečí. Svítilnou pro ty, co nemají světlo. Útočištěm pro ty, co nemají kde hlavu složit, sluhou pro všechny potřebné."

A zopakovala vzkaz: „Musíme si pomáhat. Budeme-li pomáhat my, budou nám pomáhat oni."

Kdo by se domníval, že tajemství vitality oblíbené herečky se skrývá ve zdravé stravě, tomu Květa Fialová prozradila svůj běžný a skromný jídelníček: „Nejradši mám vodu z vodovodu. Jsem sama, nevařím si. Jím pořád chleba s lučinou, kyselé mléko nebo si udělám brambory s tvarohem," řekla.

S účastníky Dne seniorů si Květa Fialová také zatančila. Ani v Třebíči neopomněla zopakovat tři věci, které příliš ráda nemá: Sex, týmové sporty a politiku. I přesto s grácií ocenila v úvodu přítomného starostu Třebíče, muže a politika Pavla Heřmana. „Celý září. Má úžasné vousy," vyznala se.