Právě na Hrotovicku mají extrémní počet nezávislých kandidátů například v Třebenicích. O křeslo starosty na obecním úřadu jich tam bude usilovat čtrnáct, k tomu je nutno připočíst i zájem jednoho sdružení.


Mnohde to na vesnicích vypadá, že co stavení, to nezávislý kandidát. Situace jako v Třebenicích je v některých obcích v okolí Třebíče. „Nejvíce kandidátních listin podali z obce Čechtín (21), ze Štěměch (18) a z Nové Vsi (17). Vesměs jde o kandidátky nezávislých kandidátů,“ objasnila počty Věra Brabencová z třebíčské radnice.


Alespoň po jedné


Zájem o práci v zastupitelstvu je evidentní i na Jaroměřicku. „Všechny obce podaly minimálně po dvou kandidátkách,“ informovala Deník Jitka Iranová z jaroměřické radnice.


Přitom v samotných Jaroměřicích je ve hře sedm kandidátek, z nichž ve třech případech jde o sdružení.


Na Náměšťsku mají shodně po 13 kandidátkách v obcích Kladeruby, Kramolín a Zahrádka.


Kandidátní listiny ze všech obcí dorazily i na moravskobudějovickou a jemnickou radnici. „Větší počet kandidátek do komunálních voleb registrujeme například v Dešově (14) a v Kojaticích (11),“ sdělila Vladimíra Pešková z moravskobudějovické radnice. I na jemnické radnici evidují minimálně po jedné kandidátce.