„My jsme vyhráli volby proto, že jsme poukazovali na věci, které se občanům nelíbí. To nikoho z vás nenapadlo?“ pronesl lídr uskupení Jaromír Barák. Zastupitelé za Třebíč Občanům! poté mimo jiné žádali, aby kandidát na starostu Pavel Pacal (Pro Třebíč) objasnil financování své předvolební kampaně a před samotnou volbou aby ještě přednesl svůj program.

Konkrétní programové prohlášení městské rady slíbil Pavel Pacal předložit do konce března, až se nově zvolení radní seznámí s rozpracovanými projekty. A vyjádřil se i ke svým transparentním účtům, vyjmenoval tři místa, na kterých lze financování jeho kampaně ověřit.

Opozice žádala ještě snížení počtu místostarostů a poté také omezení placených funkcí. Její návrhy ale při hlasování spadly pod stůl. Že má současná koalice sedmi uskupení pohodlnou většinu, se ukázalo i při následné volbě starosty. Pavel Pacal obdržel 20 hlasů, proti němu hlasovala pouze pětice zastupitelů za Třebíč Občanům! a dva zastupitelé za piráty.

„Rád bych, aby se na jednání zastupitelstva vrátila kultivovanost. Jsem otevřen jakýmkoli návrhům, ale musí to být návrhy konstruktivní, směřující k tomu, aby se věci posouvaly kupředu. Nabízím všem otevřené dveře na radnici, nabízím všem možnost podílet se na správě věcí pro město,“ pronesl ve svém prvním povolebním projevu nový starosta Třebíče Pavel Pacal. Radnice pod jeho vedením bude, jak řekl, pokračovat v nastoupené cestě, přičemž pět nových tváří v městské radě slibuje přinést nové pohledy na věc.

Ilustrační foto
Čeká se na lepší počasí. Pak je šance, že se zprůjezdní silnice na Střítež