Hlavními místy cvičení jsou 22. základna vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou, vojenský výcvikový prostor Boletice a 21. základna taktického letectva Čáslav.

Vzhledem k uvedeným skutečnostem dojde i v regionu Třebíčska nejen k větší hlukové zátěži, již produkují letouny, ale i k pohybu pozemní techniky a osob. „Ze strany řídícího štábu cvičení jsou podnikány všechny kroky k tomu, aby případný negativní dopad na obyvatelstvo byl co nejmenší,“ doplnili zástupci české armády.

Kromě České republiky se manévrů účastní dalších pět zahraničních armád aliančních zemí: Maďarsko, Německo, Slovensko, Spojené státy americké a Velká Británie. Cílem cvičení je sladění výcviku předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek.

Fanoušky letecké techniky vždy zajímá, jaké stroje zřejmě uvidí na obloze. Do připravovaných scénářů jsou a budou zapojovány tyto stroje: B-52, JAS-39 gripen, L-159 Alca, Mi-24/35, Mi-24P, MQ-9 Reaper, KC-135, EF-2000 Typhoon, PA-200 Tornado, PC-9 Pilatus a L-39 Albatros.

Cvičení zastřešuje Armáda České republiky (AČR), řídícím prvkem je Velitelství Vzdušných sil a ředitelem letošního ročníku je pplk. Jan Suchý z Velitelství vzdušných sil AČR. Letecká základna u Náměště má na starosti koordinaci logistického zabezpečení s ostatními složkami české armády. Právě schopnost hostitelské země poskytnout podporu zahraničním jednotkám je dalším z hlavních cílů cvičení.