„Poslední kontrola proběhla 14. července a zatím jsou všechny sledované vodní plochy vhodné ke koupání. Další měření je naplánváno na 27. července,“ informovala Dagmar Celnarová z třebíčské pobočky krajské hygienické stanice.


Přibudou další


Přestože je v okrese bezpočet rybníků a vodních nádrží, pod dohledem hygieniků jsou už několik let tyto čtyři. „Na Třebíčsku nejsou žádné rybníky či vodní nádrže oficiálně vedeny jako rekreační. Pokud bude ze strany veřejnosti zájem, můžeme do monitoringu zařadit i jiné vodní plochy. Letos už bychom to nestihli, ale v příštím roce by to problém nebyl,“ konstatovala Dagmar Celnarová.


„Na začátku prázdnin jsme chodili ke Kuchyňce, jenže ta je teď zelená a plná sinic. Vyzkoušeli jsme Dalešickou přehradu. Už dlouho se mi nestalo, aby někde byla tak čistá voda jako je tam, jen je trochu z ruky. Nejčastěji ale jezdíme na Markovku. Není to daleko, voda je teplá a zatím celkem čistá,“ sdělila své zkušenosti Jana Veselá z Třebíče. Při výběru míst vhodných ke koupání se rozhodně vyplatí používat zdravý rozum.


Špatným výběrem si lze přivodit nechtěné zdravotní komplikace.