Lidé do třebíčského Fóra přicházeli od deseti hodin, smuteční obřad se odehrál před plným sálem. S Vlastou Zahrádkou se rozloučili rodina, kamarádi z kapely Carmen a další muzikanti, fanoušci Carmen a dalších kapel spojených s třebíčským hudebníkem.

Nechyběla ani hudba, kterou Vlasta Zahrádka ostatním rozdával radost a která tu zůstane dál i přes jeho náhlý odchod. Zazněly písně jako Smrt krásných srnců, Podzim, Cesty nebo Neplakej, kterou věnoval své partnerce Renatě.

Ilustrační foto.
Nehoda u autobusové zastávky v Třebíči: auto srazilo osmiletou holčičku

Smuteční řeči se za všechny pozůstalé ujal kapelník Carmen Luboš Denner. Připomněl život i hudební odkaz svého kamaráda. Zavzpomínal například na léta, kdy s kapelou Carmen zažívali největší slávu. „Nejlepší party byly ty ze soboty na pondělí," odlehčil alespoň trochu smutnou náladu v sále Luboš Denner.

Poslední rozloučení s Vlastou Zahrádkou v třebíčském Fóru.Poslední rozloučení s Vlastou Zahrádkou v třebíčském Fóru.Zdroj: Deník/Zuzana Musilová

Kapelník zmínil i Zahrádkův statečný boj se zákeřnou nemocí, která ale nakonec zvítězila. Na závěr zazněla slova o tom, že přestože tu muzikant už není, zůstane se svými nejbližšími a fanoušky ve vzpomínkách i ve svých písničkách.

Americký vrtulník UH-1Y Venom. Dva zbývající dorazí na náměšťskou základnu příští týden.
Zbývající dva americké vrtulníky dorazí na letiště v Náměšti příští týden

Poslední rozloučení s Vlastou Zahrádkou v třebíčském Fóru.Poslední rozloučení s Vlastou Zahrádkou v třebíčském Fóru.Zdroj: Deník/Zuzana MusilováVzpomínat na něj všichni mohou například 13. července na výročním koncertě kapely Carmen, který už se bohužel musí obejít bez oblíbeného frontmana.

Na poslední cestu vyprovodil sál Vlastu Zahrádku bouřlivým potleskem, který muzikant tak dobře znal ze svých hudebních vystoupení.

Zdroj: Youtube

Vlasta Zahrádka zemřel náhle po těžké nemoci ve čtvrtek 30. května. Působil v kapelách Carmen, Pop Killers, Czech Faith No More a naposledy v Zahradě. V centru Třebíče měl obchod s gramofonovými deskami.