Vlasta Zahrádka zemřel náhle po těžké nemoci ve čtvrtek 30. května ve věku devětapadesáti let. „Na přání rodiny bude pohřeb v sobotu 8. června veřejný a budeme se moct s Vlastou rozloučit společně s vámi, lidmi, které rovněž miloval. Pro smuteční obřad jsme s rodinou zvolili místo, kde Vlasta stál mnohokrát na pódiu, kde lidem rozdával radost a roky zde byla v budově i zkušebna Carmen," uvádí na sociální síti kapela Carmen, kde působí i známý muzikant Petr Bende.

Lidé mohou do sálu přicházet od deseti hodin a uctít jeho památku u rakve s jeho ostatky. Samotný obřad a rozloučení pak začne v jedenáct hodin.

Na zesnulého muzikanta lidé vzpomínali v sobotu 1. června na koncertě v dalešickém pivovaru, kde měl se svou kapelou Zahrada vystoupit po boku Albandu s frontmanem Jaroslavem Kronkem.

Velmi smutná bude letos i tradiční červencová akce ve Výčapech, kde legendární zábavová kapela Carmen většinou pořádá výroční koncert.

Připomeňte si loňské vystoupení kapely Carmen:

Koncert kapely Carmen v roce 2023. | Video: Stanislav Vybíral

Vzpomínat tam budou na tři členy, kteří už si s kapelou nikdy nezahrají a nezazpívají - na Vlastu Zahrádku, Dušana Němce a Pavla Kissiho Veselého.