„My bychom samozřejmě chtěli vyrazit co nejdříve, ale nechceme to uspěchat. A chceme, aby vagóny byly hezké. Vypadá to, že nám to vyjde až na léto," řekl předseda spolku Martin Kouřil. Na zkušební jízdu by s vlakem rád vyrazil již na jaře.

Mělo by jít o vlak víkendový, který bude vozit turisty. „Ale nevím, zda hned v té první sezoně pokryjeme všechny víkendy nebo všechny dny v těch víkendech. To se všechno uvidí někdy na jaře, kdy bychom měli udělat zkušební jízdu a na jejím základě se rozhodneme, jak to celé provozně bude," vysvětlil Kouřil.

Velkým lákadlem by mohly být takzvané tématické vlaky, které zpestří jízdu. „Chceme cestujícím nabídnout nejenom zážitek ze samotné jízdy vlakem. Cestou do Jemnice, která bude trvat asi hodinu, připravíme cestujícím i další zajímavé zážitky," řekl Martin Kouřil.

V plánu mají například hudební vlak, kde by na jednotlivých zastávkách hráli hudebníci. Dalším nápadem je vlastivědné téma. Vlakem by procházel průvodce a živě by vyprávěl o pamětihodnostech kolem trati.

„Pak by měl být vlak divadelní, kde by se sehrála historická scénka, která se váže k místům, kde se bude projíždět. Chybět nebudou ani pohádkové vlaky pro děti," vyjmenoval další nápady Kouřil.Vlaky nebudou tématické všechny, ale jen několik do roka.

Cestující se však po trati budou moci svézt ještě letos. Připravena je v pořadí již třetí Mikulášská jízda. „Letos bude již v sobotu 30. listopadu. Odjezdy budou ve 12.10 a ve 14.10," informoval Kouřil.

Jet by měl opět motoráček Regionova Českých drah. „Z technických důvodů nelze na trať vypravit kapacitnější soupravu, proto jsme letos doporučili rezervaci míst přes kontakty uvedené na našem webu www.svd-jzm.cz," dodal Kouřil.