Nebem osvětleným zábavnou pyrotechnikou vyvrcholí křest nového alba skupiny Vjetef a zároveň oslava dvaceti let nepřetržitého hraní. Sobotní večer v Čechtíně, kde se akce uskuteční, se ponese v duchu ohlížení do minulosti. "Přibližně od desíti hodin se na pódiu budou střídat různé sestavy Vjetfe tak, jak dříve hrávaly. Celkově se za ta léta v kapele objevilo přes třicet lidí, v sobotu se někteří z nich opět objeví na pódiu. Navíc zahrají písničky, které dnešní návštěvníci našich zábav už neuslyší," naznačuje kytarista skupiny Jiří Jalovecký.


Vedle nejrůznějších formací Vjetfe se pak pod širým nebem u čechtínského koupaliště objeví skupiny Rozmar, Křeč a Extáze. "S těmito skupinami delší dobu spolupracujeme a občas si spolu zahrajeme, proto jsme je pozvali. Extáze navíc vystoupí ve speciálním programu, v rámci něhož si například připravila některé naše písničky. O půlnoci pokřtíme nové album, kmotrem se stane jeden z našich textařů a kamarád kapely Standa Caha. O pár minut později to oslavíme ohňostrojem," doplňuje průběh víkendové noci Jalovecký. Zábavou provede návštěvníky bývalý zpěvák Vjetfe Dalibor Němec.


Nové, v pořadí druhé album Vjetfe, které je zároveň odměnou za odehraná léta, by mělo pro fanoušky skrývat několik překvapení. "Cédéčko je stylově pestřejší než to předchozí. Vyhráli jsme si s ním, můžu prozradit, že je na něm třeba jedna country písnička.

Navíc je tam několik skladeb, které kromě kapely ještě nikdo neslyšel. Až na pár výjimek jsou písničky staré nanejvýš půl roku," vysvětluje Jiří Jalovecký. A dodává, proč museli fanoušci čekat na první album sedmnáct let a na druhé jenom tři roky: "Dřív kapela hrála ve větší míře převzaté písničky. Dneska o nás lidé ví, chodí na nás, takže si můžeme dovolit dávat do toho víc sebe. Řekli jsme si, že se vydáme tak trochu vlastní cestou, a jestli se to lidem nebude líbit, tak raději skončíme, než ustrnout na převzaté tvorbě." Podrobnější program sobotního křtu můžou fanoušci najít na stránkách kapely - www.vjetef.com.

PETRA PISKOVÁ